Заявление Харьковского областного совета относительно ситуации, которая сложилась в Украине направлено Президенту Украины, Верховной Раде, Кабинету Министров и областным советам.

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ХIІ сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я

Від 03 квітня 2007 року № 202-V

Про Заяву Харківської обласної ради щодо ситуації, яка склалася в Україні

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, для забезпечення стабільності в суспільному житті країни, з метою недопущення ескалації політичної ситуації в Україні обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст Заяви Харківської обласної ради (додається).

2. Направити Заяву до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад.

3. Текст Заяви оприлюднити у газеті “Слобідський край” та інших засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації (Стрижко Л.П.).

Голова обласної ради В. Салигін


ЗАЯВА
Харківської обласної ради
щодо ситуації, яка склалася в Україні

Вибори, що відбулися рік тому, були визнані демократичними всіма спостерігачами: як вітчизняними, так і міжнародними. Те, що народне волевиявлення пройшло відповідно до всіх демократичних норм, визнав і Президент України.

У повній відповідності із законами і Конституцією України, в терміни, передбачені законодавством, була сформована парламентська коаліція і Кабінет Міністрів України, які сьогодні успішно працюють. В Україні спостерігається зростання економіки, зовнішня політика переорієнтувалася на забезпечення національних інтересів за рахунок збільшення ВВП, а не за рахунок повторної приватизації, збільшуються зарплати і пенсії.

Це ніяким чином не влаштовує ті політичні сили, які програли вибори, які через внутрішні розбрати не змогли сформувати коаліцію в парламенті, сили, яких цікавить тільки влада і посадові портфелі.

Сьогодні ми стали свідками того, як ці політичні аутсайдери стали політичними авантюристами та зробили своїм заручником Президента України. Шляхом шантажу, залякування новим Майданом вони підштовхнули його до підписання Указу про розпуск Верховної Ради України.

Використовуючи принцип «для перемоги добрі всі засоби», не зважаючи на можливі наслідки, вони готові позбавити суспільство стабільності і цивільного спокою, готові поставити під удар саме існування української державності.

Відповідально заявляємо, сьогодні немає жодних правових підстав для дострокового припинення повноважень Парламенту. Немає жодної ознаки, через яку Президент може розпустити Верховну Раду. Це визнають і його прихильники, які підтверджують, що таке рішення Президента лежить в політичній площині, а не в правовому полі.

Україна – демократична країна, де кожен громадянин має право на вільне волевиявлення. Не може воля однієї людини переважити волю всього українського народу, навіть якщо це воля Президента.

Українське суспільство вже не дозволить собою маніпулювати. Народ України хоче жити в мирі, злагоді та стабільності!

Харківська обласна рада виражає свою повну підтримку діям Верховної Ради України V скликання, роботі Коаліції національної єдності та роботі Кабінету Міністрів України.

Депутатський корпус Харківської обласної ради закликає Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, всі політичні сили діяти виключно в правовому полі України, в строгій відповідності із Конституцією України.

Ми вимагаємо забезпечення рівноваги між гілками влади, збереження стабільності в державі і виступаємо проти дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, яка може призвести до непоправних наслідків.

Сила України - тільки у єдності всіх політичних і владних інститутів!


Схвалено
рішенням обласної ради
від 03 квітня 2007 року № 202-V
(ХІІ сесія V скликання)

Голова обласної ради В. Салигін