Власть

  • 1018
  •  / 

Харківські медпроблеми на контролі в «УКРОПА»

Харківські медпроблеми на контролі в «УКРОПА»
Харківському обласному онкоцентру допоможуть отримати нове обладнання, а обласному спеціалізованому будинку дитини створити паліативне відділення. У розв’язанні медичних проблем Харківщини сприятиме народний депутат від партії «УКРОП» Віталій Купрій.
Проблеми Харківського обласного онкоцентру докотилися до Києва. Саме цей заклад став першим місцем, яке відвідав народний депутат Віталій Купрій під час робочої поїздки на Харківщину.

П’ять місяців тому в онкоцентр прийшла нова команда на чолі з Денисом Скорим. За цей час лікарям, порівняно з аналогічним періодом минулого року, вдалося вдвічі скоротити рівень смертності пацієнтів. І це незважаючи на те, що працювати доводиться на вкрай застарілому обладнанні. Наразі в онкоцентрі два апарати для променевої терапії – ще радянський «Рокус» (1960 р. в.) та вживаний канадський «Тератрон» (2004 р. в.), які разом з хворими органами опромінюють і здорові. Медицина вже давно зробила крок уперед, у сучасних онкоклініках використовують апарати на лінійних прискорювачах, що опромінюють лише уражений хворобою орган.

– Є програма «Здоров’я Слобожанщини», яку було прийнято депутатами облради в лютому 2017 року. У програмі закладено фінансування на купівлю медобладнання, на закупівлю препаратів для наших пацієнтів. Але поки програму ще не реалізовано. Ми дуже сподіваємося на її подальшу реалізацію, – розповів генеральний директор КНП «Обласний центр онкології» Денис Скорий.

Віталій Купрій пообіцяв допомогти у вирішенні питання. Нардеп уже надіслав відповідне звернення до обласної влади.

– До мене надійшло звернення від трудового колективу онкоцентру з проханням підтримки та захисту реформування медичної галузі в Харківській області, – пояснив політик. – Попри прийняту Програму, належне фінансування актуальних потреб відсутнє. Зокрема, існує нагальна потреба в лінійному прискорювачі зі стереотаксичною опцією лікування пухлин.

Разом з цим, Віталій Купрій висловив упевненість, що гроші невдовзі надійдуть на рахунки медичного закладу.

Не оминув своєю увагою «укропівець» і Харківський обласний спеціалізований будинок дитини. Малечі привіз подарунки від однопартійців, а в дорослих дізнався про проблеми. Серед основних – урегулювання законодавчої бази, яка дозволила б відкрити в закладі паліативне відділення. Багато в цьому напрямі вже зроблено головним лікарем обласного спеціалізованого будинку дитини Романом Марабяном, але відкриття відділення буксує через відсутність наказів МОЗу.

– Ми пообіцяли керівництву, що розшукаємо ті проекти нормативних актів, які загубилися в Міністерстві, і я лобіюватиму прийняття цих законів, – зазначив Віталій Купрій.


Лента новостей

Вся лента новостей

Архив новостей

Программа "Вечірні Новини"Лого телеканал Р1

Эксклюзивное интервью на Р1Лого телеканал Р1

программа комментарииЛого телеканал Р1

Телеканал Р1 на youtube

Выбор читателей

О нас Реклама Подписка
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
  • rss

Курсы валют от НБУ

100 USD 2806.19 грн
100 EUR 3302.6 грн
10 RUB 4.2216 грн


Новости от за посиланням
Загрузка...
Загрузка...
Афиша кинотеатра "Kronverk Cinema" Дафи