Кутик металевий – сталевий виріб, що відноситься до групи фасонного металопрокату. Не дивлячись на відносно малу масу погонного метра кутики мають досить високу міцність до згинання, якою зумовлена широка сфера його застосування в будівельній та інших галузях промисловості.

Класифікація

Металеві кутики поділяють на види в залежності від декількох параметрів:

1. За формою поперечного розрізу – рівнополичні і нерівнополичні;

2. За класом точності – високої і звичайної точності;

3. За довжиною – мірної, кратної мірній та немірної довжини.

4. За способом виробництва – гарячекатаний та холодногнутий.

Вибір матеріалів для виробництва металевих куточків залежить від вимог до міцності, розтягування та скручування виробу в конкретних умовах використання. Для стандартних металевих кутиків використовують звичайні вуглецеві сталі, а для виготовлення виробів із додатковими вимогами до несучих якостей – якісні конструкційні сталі.

Розміри кутика визначають за товщиною та шириною полиці. Величезний асортимент розмірів дає можливість використовувати кутики у найрізноманітніших виробах і конструкціях.

Стандартна довжина металевого кутика – 6, 9, 10, 11,7 і 12 метрів, проте можливе виготовлення по індивідуальному замовленню виробів будь-якої, в тому числі і більшої за 12 метрів довжини.

Застосування металевого кутика

Металевий кутик може використовуватись:

1. У присадибному будівництві для облаштування теплиць та спорудження металевих конструкцій;

2. В загальному будівництві під час виконання будівельно-монтажних робіт, монтажу кріпильної системи несучих балок, швелерів та інших металоконструкцій.

3. Для кріпильних робіт під час прокладки надземних трубопроводів.

4. У каркасному висотному будівництві в якості жорсткої арматури для посилення бетону, таку саму функцію даний прокатний виріб виконує при монтажі перекриттів, що піддаються значним механічним навантаженням.

Кутики виготовлені із алюмінію використовуються будівельною галуззю для оздоблювальних робіт, зокрема для облаштування відкосів вікон та дверних отворів, а також у меблевому виробництві.

Перевагами алюмінієвого кутика є його висока стійкість до корозії, пластичність, та електропровідність.

Технології виробництва

Гарячекатані металеві кутики виготовляють на прокатних верстатах, використовуючи гарячі заготовки. Така технологія дозволяє витримувати сходження сторін виробу за відсутності зовнішнього радіусу.

Холодногнуті кутики виготовляють по-іншому. Для їх виробництва використовують спеціальні заготовки, які вигинають до отримання необхідної форми виробу. Сортамент гнутих кутиків та сфера їх застосування обмежені, так як їх використання для облаштування несучих конструкцій неможливе.