На одному з ефірів після перегляду репортажу кореспондентів із одного з областних центрів центральної України щодо незадоволення місцевими мешканцями ходу впровадження реформи у медицині я запрононувала зробити відповідний репортаж з Харківської області, яка є показовою щодо ефекктивності роботи управлінців у цій галузі. Про це пише у Фейсбуці блогерка Світлана Кушнір.

Оновлення і капітальний ремонт обласних та районних лікарень, закупка сучасного обладнання для діагностики та лікування, придбання автомобілів для лікарів, будівництво 30 нових сільських амбулаторій, ангіограф, початок будівництва новітнього Окологічного комплеску, підвищення рівня та кваліфікації лікарів шляхом контактів та спеціальних тренінгів з медиками зарубіжних край, у тому числі і Ізраілю і цей перелік можна продовжувати і продовжувати. Все це свідчить про особливу увагу та потужну роботу по реформуванні сфери медичних послуг в області. І курує особисто цей напрямок очільниця регіону Юлія Різницю у ставленні до галузі та загалом умов і комфорту, лікування мешканці області відчувають. І саме тому Світлична має найвищий рівень довіри серед громадян, з якими регулярно спілкується на своїх виїздних прийомах в районах і містах Харківщини.

Харківщина стала однією з 5 пілотних областей України, де запрацювала телемедицина. На сьогодні вже проведено майже 2 тисячі телемедичних консультацій з кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології для сільського населення. І саме Харківська область стала одним із лідерів цього процесу. Про це у своєму виступі на засіданні Уряду повідомив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. Нагадаємо, зокрема, осередком для впровадження телемедицини є амбулаторії. Будівництво сільських амбулаторій розпочалося на Харківщині за особистої підтримки губернатора Юлії Світличноі. Всього у області їх збудують півсотні.

А на додачу, ось вам відео колег з Р1 щодо впровадження пілотного проекту з телемедицини на Слобожанщині.