Упродовж виборчого процесу поліцією Харківщини забезпечено оперативне та своєчасне реагування на усі повідомлення про порушення чинного законодавства.

На цьому очільник обласного главку поліції Валерій Сокуренко наголосив під час брифінгу, який відбувся 21 липня в Головному управлінні Національної поліції в Харківській області. Начальник ГУНП поінформував журналістів  про організацію забезпечення публічної безпеки і порядку та реагування органів поліції на факти порушень виборчого законодавства держави під час проведення позачергових виборів народних депутатів України.

Валерій Сокуренко повідомив, що на сьогодні в області працює 14 окружних виборчих комісій, голосування відбувається на 1678 виборчих дільницях. Усі виборчі комісії обстежені та взяті під цілодобову охорону. Охорона окружних та дільничних виборчих комісій буде здійснюватись до завершення підрахунку голосів і вивозу виборчої документації.

- З цією метою до забезпечення публічного порядку та громадської безпеки залучена максимальна кількість сил та засобів Харківського гарнізону, - розповів Валерій Сокуренко. – За правопорядком спостерігають майже 9,6 тисяч правоохоронців: 5,5 тисяч працюють безпосередньо на виборчих дільницях, 1,1 тисяч задіяні на патрулювання, також сформовано резерв у кількості 800 працівників. У день виборів маршрути груп швидкого реагування поліції в сільських районах та спільні патрулі поліції та нацгвардійців у місті наближені до виборчих дільниць. Ситуація прогнозована та контрольована.

Керівник харківської поліції також повідомив, що станом на 17:00  зареєстровано 77 порушень діючого законодавства, в тому числі з ознаками кримінальних правопорушень. 

Про роботу слідчих та проведення досудового розслідування за кримінальними провадженнями розповів заступник начальника ГУНП – начальник слідчого управління Сергій Чиж, який також взяв участь у брифінгу. Він повідомив, що відкрито 4 кримінальні провадження, з них за ч.1 ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня) за фактом крадіжки виборчого бюлетеня в Ізюмському районі, за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) щодо повідомлення невідомої особи про замінування 14 виборчих дільниць, а також за ч. 1 ст. 186 (грабіж)  Кримінального кодексу України  за фактом крадіжки відеореєстратора у спостерігача на виборчій дільниці у Балаклійському районі.

- Також вже вирішено питання про відкриття кримінального провадження за ч.2 ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня) Кримінального кодексу України за фактом використання бюлетеню особою, яка не є мешканцем міста Харкова, тому він не мав права голосувати за кандидатів за мажоритарною системою, - повідомив Сергій Чиж. – В рамках відкритих кримінальних проваджень слідчими проводиться весь комплекс невідкладних слідчих та розшукових заходів для встановлення обставин скоєних злочинів та осіб, причетних до них.

Поліцією також організоване належне реагування на інші повідомлення, які не містили ознак кримінального правопорушення.

Так, складено 2 адміністративні протоколи за ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) та 173 (дрібне хуліганство) КУпАП.

Основні порушення, які сьогодні протягом дня фіксували поліцейські, стосувалися ведення незаконної агітації та псування виборчих бюлетенів.