«Вчора з трибуни обласної ради я закликав тих, хто насправді небайдужий- прийти на футбол, купити квиток на гру і таким чином підтримати ОСК «Металіст». Сьогодні на стадіоні грає «Металіст-1925», проте на трибунах – жодного нового обличчя», – пише на своєї сторінці у Фейсбуку заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

«Так само, як не бачив жодного з популістів, що від сесії до сесії забувають про існування спортивного комплексу, у 2016 році, коли ми виборювали право проведення матчів високого рівня в Харкові. Коли у 2016 році фактично єдиний депутат обласної ради, який вірив у перспективу ОСК, була Юлія Світлична. Саме вона робила не заяви з трибуни, а практичні кроки для збереження здатності стадіону функціонувати, приймати матчі і взагалі існувати.

11 вересня 2016 року – лист із пропозицією проведення фіналу Кубку України в Харкові.

7 жовтня 2016 року – підписання меморандуму з ФФУ про співпрацю.

Тож коли 13 жовтня 2016 року УЄФА офіційно підтвердила, що 15 листопада в Харкові буде проведено матч Україна-Сербія, це було перемогою фактично однієї людини. Я не пам’ятаю звернень від депутатського корпусу ані до ФФУ, ані до УЄФА. Навпаки. Ті, хто сьогодні патетично переймаються долею комплексу, в той час кричали, що стадіон не готовий до гри такого рівня, що неможна дозволяти грати ані збірній, ані клубу «Шахтар», який шукав собі місце для проведення домашніх матчів.

Проста статистика: за 2016-2019 років харків’яни змогли побачити 16 матчів Ліги Чемпіонів, Жіночої Ліги Чемпіонів та Ліги Європи УЄФА, постійні збори та 2 гри національної збірної і попереду чергова – в жовтні. І кожен з цих матчів – це подія міжнародного рівня з усіма практичними та медійними здобутками для регіону.

І ще одна важлива історія: історія харківського клубу «Металіст-1925». Сучасна історія футболу в Харкові. Підтримки і розвитку однієї з найкращих і найславетніших футбольних шкіл країни. Починаючи з 2016 року кожні два тижні клуб проводить ігри на полі ОСК «Металіст».

Кожна гра – це оренда поля, яка дозволяє утримувати складну систему природнього покриття у працездатному стані. Чи було б сьогодні поле, не вдайся Юлія Світлична до активних дій у 2016 році? Однозначно ні. Утримувати його обласний бюджет не зміг би. Чи було б сьогодні поле, якби на ньому не грав би наш власний, харківський клуб? Також я впевнений, що ні. Футбол назавжди пішов би з Харкова.

Тож єдиний спосіб сьогодні розвинути те, що вже досягнуто – підніматись і робити щось, а не кричати з трибуни. Купити квиток на матч, який в тому числі дасть змогу оплатити клубам оренду поля, або стати постійним членом клубу «Металіст 1925» і тішити себе думкою, що ви допомагаєте важливій справі. Ще можна шукати можливість залучення бажаючих на проведення заходів на ОСК, можна у любий спосіб підтримувати обласну владу у прагненні мати стабільного орендаря поля у вигляді клуба «Шахтар». Але почати потрібно з того, щоб визнати – не ваш галас врятував ОСК від загибелі. І не він утримував його до сьогодні. І мабуть що не він його прославить.

А ті, хто вважають щось неможливим – не заважайте тим, хто це вже робить», – резюмував Анатолій Бабічев.