Пресс-служба ФК «Металлист 1925» распространила официальное заявление по поводу скандальных событий на матче «Шахтер» – «Динамо».

Вчора, 10-го листопада 2019-го року, на головній спортивній арені Слобожанщини - ОСК "Металіст" - відбулося українське футбольне класіко. Протистояння "Шахтаря" та "Динамо" - це завжди свято для всіх, хто поважає і захоплюється великою Грою. Але, нажаль, цей матч вийшов спаплюженим дикунськими вчинками варварів , які чомусь називають себе фанатами футболу. У другому таймі з гостьового сектору "Динамо" час від часу були чутні расистські вигуки на адресу бразильських легіонерів "Шахтаря". На жаль, не втримався Тайсон, який з 2010-го по 2013-й роки захищав кольори "Металіста" та був улюбленцем харківських уболівальників. За свою реакцію капітан "гірників" був вилучений з поля. Зі сльозами на очах матч закінчував також і Дентіньо.

Колектив ФК "Металіст 1925" висловлює цілковиту підтримку ФК "Шахтар", його капітану Тайсону, іншим футболістам, тренерам, керівникам клубу та всім, хто бореться з проявами расизму, ксенофобії та приниження людини за будь-якими ознаками. Для нас головним у футболі завжди були принципи чесності та взаємоповаги, а вони є фундаментальними постулатами УЄФА. В Стратегії клубу "Металіст 1925" прямо вказано, що одним з головних напрямів нашої роботи є недопущення будь-яких проявів расизму, ксенофобії або будь-якої дискримінації, унеможливлення кроків з приниження клубів, засновників, працівників, уболівальників та інших суб'єктів футболу за ознаками етнічного походження, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань. І сьогодні ми підтверджуємо свою незміну позицію, рішуче засуджуємо дії частини вболівальників ФК "Динамо" та підтримуємо наміри всіх, хто не сприймає і виступає проти таких протиправних дій. Закликаємо всю футбольну спільноту України долучитися до боротьби з таким "брудним" боком футболу, як расизм, ксенофобія та расова дискримінація. Харків - інтелектуальне місто, віримо, що таким воно залишиться і в подальшому. Те, що вчора відбулося на гостьовому секторі нашого красеня-стадіону, сподіваємося, більше ніколи не повториться! Але для цього треба прийняти рішучі, послідовні та комплексні заходи всіх футбольних інституцій. "Металіст 1925" суворо засуджує прояви расизму та ксенофобії!
З повагою до всіх,
колектив ФК "Металіст 1925"