У Харківській обласній раді йде підготовка до чергової сесії, обговорюються питання розвитку регіону, постійні комісії проводять свої засідання. Про це пише на своєї сторинці у Фейсбуку депутат облради Юлія Світлична.

Вчора провели засідання Комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону. Заслухали регіональні органи влади з багатьох питань, підтримали зміни до програм соціального розвитку, культури, дорожного господарства, бюджету та Програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік. В першу чергу вони стосуються оперативного реагування у соціальній та гуманітарній сферах.

Розглянули і Програму соціально-економічного розвитку на 2020 рік. Виявилась дивна річ - діюча облдержадміністрація повністю ігнорує ініціативи діючого Президента. Позиції та норми обох Указів Володимира Зеленського, від 8.11.2019 р. та 30.09.2019 р., які визначають орієнтири та напрямки реформування державної політики у економічній та соціальній сферах, до цього часу в обласній програмі не враховані жодним чином. До речі, вважаю ці Укази досить раціональними, чітке виконання яких дозволить наблизити людей до їх очікувань.

https://www.president.gov.ua/documents/8372019-30389
;

https://www.president.gov.ua/documents/7222019-29825
.

Тому, безумовно, комісія доручила ОДА внести зміни до Програми та врахувати у ній положення президентських указів, розробити заходи їх реалізації та показники виконання у Харківській області. Депутати жартують, що незрозуміло хто представляє Президента у регіоні - обласна адміністрація чи обласна рада).

Ще низка економічних показників та заходів потребують доопрацювання. Проект Програми прийняли за основу, потрібно внести зміни та доповнення- час на це є, по-іншому не буде.

Що стосується обласного бюджету на 2020 рік, то повноцінно він буде розглядатися у лютому наступного року. Зараз розглядаємо лише в загальних цифрах, виключно для фінансування захищенних статей. Але проблеми вже очевидні, бюджет буде слабшим, ніж у попередньому році.

Наприклад, фінансова підтримка закладів культури (театри, філармонія, художні та музичні колективи) зменшена у 4 рази- зі 146 млн.грн у цьому році до 38 млн.грн. у проекті обласного бюджету на 2020 рік. Цього достатньо лише на три місяці. На жаль таких прикладів багато. Тому надалі обласній адміністрації потрібно буде відстоювати інтереси мешканців регіону та вирішувати ці питання разом із Кабінетом Міністрів України, Мінфіном та Бюджетним комітетом ВРУ.