30 січня 2021 року у Харкові відбудеться Вікімарафон з нагоди 17-річчя української Вікіпедії.

У Харкові за традицією день народження української Вікіпедії відзначатимуть Вікімарафоном, адже саме 30 січня 2004 року була написана перша стаття в україномовному розділі популярної онлайн-енциклопедії. Його ідея полягає у написанні рекордної кількості нових статей до популярної онлайн-енциклопедії, а його учасники зможуть дізнатися більше про Вікіпедію і отримати поради з її редагування та допомогу у написанні своїх статей від досвідчених редакторів Вікіпедії.

Вікімарафон у Харкові відбудеться 30 січня з 11 до 16 години у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка (пров. Короленка, 18). Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сторінці події у Facebook.

«Цього року через карантинні заходи кількість учасників Вікімарафону обмежена і для участі необхідно зареєструватися та отримати підтвердження реєстрації. Попередньо чи вже на місці потрібно обрати тему статті та написати саму статтю до української Вікіпедії під час Вікімарафону. Наш заклик: подаруй нову статтю на день народження української Вікіпедії», – зазначив координатор Вікімарафону у Харкові Сергій Петров.

Для участі у заході необхідно зареєструватися у реєстраційній формі, вказаній на сторінці події у Facebook. Всі учасники Вікімарафону отримають на згадку пам’ятні вікісувеніри. Вікімарафон у Харкові відбувається в рамках Вікімарафону до 17-річчя української Вікіпедії та проходить за підтримки Громадської організації «Вікімедіа Україна». Цього року заходи в рамках Вікімарафону через карантинні обмеження відбуваються здебільшого онлайн.

Одним з перших, хто запропонував ідею проведення Вікімарафону був Ігор Костенко, Герой України, активний вікіпедист, який загинув під час розстрілу активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Вперше Вікіфлешмоб, присвячений пам’яті Ігоря Костенка, був проведений наприкінці квітня 2014 року, а з 2015 року Вікімарафон проводиться до дня народження україномовного розділу Вікіпедії.
На цей час в українській Вікіпедії нараховується близько 1 млн 70 тисяч статей, а найпопулярнішою статтею 2020 року в ній стала стаття «Україна».

Для довідки. Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Вікімарафон у Харкові проходить в рамках Всеукраїнського Вікімарафону, який триватиме з 28 по 31 січня 2021 року і присвячений 17-річчю української Вікіпедії. Організатором Вікімарафону є Громадська організація «Вікімедіа Україна».