Головне управління Держпраці у Харківській області в черговий раз звертає увагу працівників та роботодавців міста Харкова та Харківської області на обов’язкове оформлення трудових відносин згідно чинного законодавства.

Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників. Такого працівника можуть звільнити без повідомлення, необґрунтовано оштрафувати, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. Неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Працювати необхідно тільки в правовому полі і, ні в якому разі, не погоджуватись ні на які усні домовленості!

Роботодавці! Не допускайте використання незадекларованої праці. Якщо Ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.