17 отдельных социальных категорий граждан в Харькове имеют право на дополнительную местную социальную помощь в 2008 году за счет средств городского бюджета. Речь идет о льготах по оплате жилищно-коммунальных услуг.

В частности, компенсировать разницу тарифов после последнего повышения жилищно-коммунальные услуг город будет семьям с детьми-инвалидами, многодетным семьям, одиноким матерям, инвалидам 1 и 2 групп по зрению.

Также местная льгота (в размере 25% от оплаты коммунальных услуг и 50% - квартплаты) распространяется на семьи реабилитированных граждан. Кроме того, 50%-тную льготы имеют работники районных терцентров, 100%-тную -дворники, работники аварийно-диспетчерских служб и т.д. Перечень граждан, которым установлены дополнительные социальные гарантии по оплате жилищно-коммунальных услуг, был утвержден на 17 сессии городского совета от 30 декабря 2007 года, №349/07.

Контактные телефоны отдела местных льгот управления труда и социальной защиты населения Департамента охраны здоровья и социальных услуг Харьковского городского совета: 7-157-219, 7-157-331.

Просьба ко всем харьковчанам, которые не имеют права на получение местной льготы в 2008 году, своевременно предоставить необходимые документы в районные отделы субсидий для рассмотрения вопроса назначения им жилищной субсидии.

СПРАВКА
Перелік громадян, яким встановлені додаткові соціальні гарантії з оплати за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів міського бюджету на 2008 рік.

1. Додаткові соціальні гарантії (компенсація різниці тарифів до і після останнього підвищення на послуги з теплопостачання та підігрів холодної (питної) води, водопостачання водовідведення , утримання будинків та споруд та прибудинкових територій ) надаються:

1.1.1. сім’ям, що виховують дітей-інвалідів, прикутих до ліжка (до 18 років);
1.1.2. сім’ям, що виховують дітей-інвалідів з онкологічними захворюваннями (до 18 років);
1.1.3. сім’ям, що виховують дітей, хворих на ДЦП (до 18 років);
1.1.4. сім’ям з дітьми (до 18 років), де обидва батьки інваліди 1 й 2 групи;
1.1.5. непрацюючим батькам, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом до 18 років і які отримують надбавку на догляд за дитиною-інвалідом згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;
1.1.6. інвалідам 1 групи, які одержують соціальну пенсію або державну соціальну допомогу ;
1.1.7. сім’ям “Матерів-героїнь” ;
1.1.8. прийомним сім’ям;
1.1.9. багатодітним сім’ям (3 і більше дітей до 18 років);
1.1.10. одиноким матерям (2 та більше дітей до 18 років);
1.1.11. інвалідам 1 та 2 гр. по зору.

2. Місцева пільга в розмірі 25% оплати комунальних послуг та 50% оплати послуг на утримання будинків і прибудинкових територій (на 1 особу в межах середніх норм споживання) сім’ям громадян, реабілітованих згідно зі ст.1 та ст.3 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”.

3. Місцева пільга окремим соціальним категоріям громадян з оплати за користування житлово-комунальними послугами:
- соціальним робітникам районних територіальних центрів ( на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 50%,
непрацюючій працездатній особі, яка зареєстрована з інвалідом війни 1 групи та доглядає за ним, в тому випадку, коли інвалід війни перебуває у шлюбі, але дружина (чоловік) є інвалідом 1 групи (на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 100% .

4. З оплати за користування газом на опалювання житла в опалювальний період:
- cім’ям “Матерів-героїнь”, які мешкають у приватному секторі (на всіх зареєстрованих за місцем реєстрації матері-героїні в межах середніх норм споживання) – 100%;
- інвалідам 1 та 2 групи по зору, які мешкають у приватному секторі ( на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 50%.

5. Надання додаткових соціальних гарантій шляхом перерахування грошових коштів (грошової компенсації) підприємствам – надавачам послуг зв’язку у розмірі 50% оплати абонентної плати, згідно діючих “Граничних тарифів” - інвалідам 1 та 2 групи по зору:

6. Надання додаткових соціальних гарантій з оплати житлово-комунальних послуг двірникам та робітникам аварійно-диспетчерських служб комунальних підприємств, зайнятих обслуговуванням житлового фонду комунальної власності територіальної громади м.Харкова шляхом перерахування грошових коштів (грошової компенсації) підприємствам – надавачам житлово-комунальних послуг - 100% знижки оплати за користування житлово-комунальними послугами( водопостачання, підігрів питної (холодної)води, теплопостачання, водовідведення, утримання будинків і споруд та при будинкових територій - квартирну плату) на одну особу в межах середніх норм споживання.

Прохання до всіх харків’ян, які не мають права на отримання місцевої пільги у 2008 році, своєчасно надати необхідні документи до районних відділів субсидій для розгляду питання призначення житлової субсидії.