Президиум Народного Союза «Наша Украина» опубликовал официальную позицию политической партии по поводу выхода из ее рядов шести ее членов.

Заявлять о выходе из партии, почетным Председателем которой является Президент Украины, объясняя это желанием поддержать Президента, не только аморально, но и абсурдно, - говорится в заявлении, подписанном главой НСНУ Вячеславом Кириленко.

Не менее абсурдным, считает Президиум, является обвинение в недемократичности партийной жизни.

«Мы также напоминаем, что, выйдя из партии, пятеро народных депутатов остаются членами фракции Блока «Наша Украина - Народная Самооборона» и должны выполнять волю избирателей, коалиционное соглашение и решение фракции, или добровольно сдать депутатские мандаты», - подчеркивается в заявлении.

СПРАВКА

Заява Президії Народного Союзу «Наша Україна»
21.02.2008 09:49

У зв’язку з виходом Віктора Балоги і ще шістьох осіб з лав Народного Союзу «Наша Україна» Президія партії вважає за необхідне висловити офіційну позицію з цього питання.

Кожен політик має право вільно вийти з будь-якої партії і обрати інший шлях самореалізації. Однак відповідальні політики чесно інформують суспільство про причини і цілі своїх дій. Цілком очевидно, що приводи, подані нашими колишніми колегами як підстави виходу з партії, є надуманими.

Заявляти про вихід з партії, почесним Головою якої є Президент України, обґрунтовуючи це бажанням підтримати Президента, не тільки аморально, але й абсурдно. Цілком очевидно, що такими діями наші колишні однопартійці свідомо чи несвідомо шкодять як Президенту Ющенку, так і найбільшій політичній силі, на яку Президент спирається в парламенті та суспільстві.

Не менш абсурдними є звинувачення в недемократичності партійного життя, особливо якщо з ними виступають люди, які не лише давно не беруть участь у роботі керівних органів партії, а й місяцями навіть не бувають у її офісі.

«Наша Україна» була й залишається демократичною парламентською партією України, партією Майдану, партією Президента Ющенка. Ми послідовно працюємо для забезпечення єдності демократичної коаліції і реалізації зобов’язань, які підтримав український народ, обираючи Президента Ющенка і нинішній склад парламенту. Ми не зійдемо з цього шляху і не зрадимо своїх виборців.

Ми також нагадуємо, що, вийшовши з партії, п’ятеро народних депутатів залишаються членами фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» і мають виконувати волю виборців, коаліційну угоду і рішення фракції, або добровільно скласти депутатські мандати.

Ми запевняємо наших виборців, що і надалі докладемо усіх зусиль, аби пропрезидентська демократична більшість у парламенті була непорушною.

Голова Народного Союзу «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко