Начальник Главного управления образования и науки облгосадминистрации Виктор Гаркавец подписал Приказ "О проведении в 2007/2008 учебном году торжественных и праздничных мероприятий по случаю окончания обучения учениками 11(12)-х классов в общеобразовательных учебных заведениях всех типов и форм собственности Харьковской области".

В частности, в соответствии с Приказом, все выпускные вечера в школах Харьковской области должны пройти 25-26 июня 2008 года.

Как напоминает Виктор Гаркавец, в соответствии с Законом Украины "О борьбе с коррупцией и организованной преступностью" запрещен сбор средств работниками общеобразовательных учебных заведений и использование их без соответствующего бухгалтерского учета. Осуществлять прием благотворительных взносов от родителей представители школ могут исключительно на добровольной основе с обязательным документальным оформлением.

Кроме того, во время торжественных и праздничных мероприятий, на протяжении всего времени их проведения обязательным является присутствие представителей органов внутренних дел. Запрещается употребление алкогольных напитков и курение.

СПРАВКА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
НАКАЗ

Харків
від 03.06.2008 р.
№ 267

Про проведення у 2007/2008 навчальному році урочистих та святкових заходів з нагоди закінчення навчання учнями 11(12)-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності Харківської області

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2008 № 1/9-137 "Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2007/2008 навчальному році" та наказу Головного управління освіти і науки від 01.04.2008 № 149 "Про порядок організованого закінчення 2007/2008 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності Харківської області"

НАКАЗУЮ:

1. Для учнів 11 (12)-х класів з нагоди закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та вручення атестатів про повну загальну середню освіту провести випускні вечори 25-26 червня 2008 навчального року.

2. Начальникам районних (міських) відділів (управлінь) освіти:

2.1. Затвердити плани-сценарії проведення випускних вечорів у кожному підпорядкованому загальноосвітньому навчальному закладі та звернути особливу увагу на змістовне наповнення заходу.

До 15 червня 2008 року

2.2. Передбачити участь у святкових урочистостях з нагоди випуску учнів 11(12)-х класів представників батьківської громадськості, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів, ветеранів війни та праці, визначних людей, почесних гостей.

У день проведення урочистостей

2.3. На виконання Закону України "Про боротьбу з корупцією та організованою злочинністю" заборонити збирання коштів працівниками загальноосвітніх навчальних закладів і використовувати їх без відповідного бухгалтерського обліку. Здійснювати прийом благодійних внесків виключно на добровільній основі з обов’язковим документальним оформленням.

Під час підготовки та проведення урочистих і святкових заходів

2.4. Наказом по районному (міському) відділу (управлінню) освіти покласти персональну відповідальність на директорів закладів освіти або осіб, які виконують їх обов’язки, за дотриманням вимог чинного законодавства з питань попередження зловживань керівниками та працівниками навчальних закладів.

До 10 червня 2008 року

2.5. Забезпечити обов’язкову присутність представників органів внутрішніх справ під час урочистих та святкових заходів, протягом усього терміну їх проведення.

У день проведення урочистостей

2.6. Покласти персональну відповідальність на керівників закладів освіти або осіб, які виконують їх обов’язки, за дотриманням громадського порядку, поведінки учасників свят та збереженням життя і здоров’я учнів (вихованців) під час проведення урочистостей. Копії наказів надати до Головного управління освіти і науки (к. 968).

До 10 червня 2008 року

2.7. Організувати чергування відповідальних працівників у районному (міському) відділі (управлінні) освіти протягом усього часу проведення випускних вечорів, збір ними відомостей про хід урочистих та святкових заходів у закладах освіти району (міста) та забезпечити оперативне інформування Головного управління освіти і науки в дні проведення свята кожні три години від початку урочистостей до моменту їх завершення (пряма лінія: 705-02-88, додаткова лінія: 705-05-29, 705-03-11, 757-44-62).

Дні проведення та в наступний за святом день

3. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності

3.1. Забезпечити належний рівень організації заходів, присвячених закінченню школи учнями 11-х(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, виконання вимог по використанню державної символіки. Розробити та затвердити плани-сценарії проведення свята, звернути увагу на змістовне їх наповнення. Забезпечити участь в урочистостях представників батьківської громадськості, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів, ветеранів війни та праці, визначних людей, почесних гостей.

25-26 червня 2008 року

3.2. Ознайомити представників батьківської громадськості з вимогами листів Міністерства освіти і науки України від 08.05.2008 року № 1/9-290 та від 16.04.2002 року № 1/9-194 щодо заборони збору коштів на проведення державної підсумкової атестації, випускних вечорів тощо, а також зі змістом даного наказу.

До 10 червня 2008 року

3.3. Вжити невідкладних заходів щодо недопущення випадків неправомірної поведінки учнів, які присутні на урочистостях, та випускників у громадських місцях та попередження випадків вживання учнями-випускниками 11-х(12-х) класів й учасниками урочистостей будь-яких алкогольних напоїв, незалежно від місця проведення свята (лист Міністерства освіти і науки України від 06.06.2003 р. № 1/9-287). Заборонити тютюнокуріння у місцях проведення випускних вечорів.

У дні проведення урочистостей

3.4. Спільно з працівниками правоохоронних органів забезпечити громадський порядок у місцях проведення урочистостей та збереження життя і здоров’я учнів (випускників) закладів освіти області.

У дні проведення урочистостей

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Головного управління освіти і науки – начальника управління загальної середньої освіти Г.В. Михайленко.

Начальник Головного управління
В.П. Гаркавець