Телеканал «Интер» сфальсифицировал интервью Премьер-министра Украины Юлии Тимошенко, которое вышло 6 июля в эфире программы “Подробности недели”.

Как говорится в заявлении управления по связям со СМИ секретариата Кабмина, интервью, которое Ю.Тимошенко дала 5 июля, было грубо искажено, немотивированно и безосновательно сокращенно, а ответы на вопросы вырваны из контекста, говорится в заявлении. В результате суть самого интервью руководителя украинского правительства снивелирована.

То, что увидели зрители телеканала в воскресенье вечером, находится вне границ журналистской этики и может означать только одно: наступление на свободу слова в стране и возвращение к цензуре и манипулятивной журналистике наихудших образцов недалекого прошлого, подчеркивает пресс-служба.

В заявлении говорится, что одним из владельцев телеканала “Интер” является хозяин теневых схем на газовом рынке и руководитель полукоррумпированной компании “Росукренерго”, которую Правительство Юлии Тимошенко устранило из энергетического рынка. Потому в пресс-службе считают фальсификацию интервью Премьер-министра банальной местью хозяев “Росукренерго”.

С сегодняшнего дня Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко будет давать интервью и комментарии телеканалу “Интер” только в режиме прямого эфира, когда будет иметь гарантии, что ее высказывание и оценки не будут искривлены и сфальсифицированы и вырваны из контекста, говорится в заявлении.

Управление по связям со СМИ Секретариата Кабинета министров Украины также обращается в Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания с просьбой назвать и обнародовать фамилии реальных владельцев украинских телевизионных каналов.

Заява Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо нехтування нормами журналістської етики службою, що виготовляє новини для телеканалу "Інтер"

6 липня 2008 року о 20:00 в ефірі програми “Подробиці тижня” на телеканалі “Інтер” відбулася безпрецедентна і, на наше переконання, абсолютно неприпустима подія у вітчизняному телемовленні.

Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яке вона дала телеканалу “Інтер” напередодні, 5 липня, було грубо викривлено, відповіді на запитання вирвано з контексту і невмотивовано та безпідставно скорочено, суть самого інтерв’ю керівника українського Уряду знівельовано. Те, що побачили глядачі телеканалу у неділю ввечері, перебуває поза межами журналістської етики і може означати тільки одне: наступ на свободу слова в країні і повернення до цензури та маніпулятивної журналістики за найгіршими зразками недалекого минулого.

Цілком очевидно, що журналісти служби, яка готує підсумкову тижневу програму для телеканалу “Інтер”, отримали чітку вказівку від власників: дискредитувати Прем’єр-міністра та український Уряд.

Не є таємницею, що одним із власників телеканалу “Інтер” є господар тіньових схем на газовому ринку і керівник напівкорумпованої компанії “Росукренерго”, яку Уряд Юлії Тимошенко усунув з енергетичного ринку. Тому ми розглядаємо фальсифікацію інтерв’ю Прем’єр-міністра України на телеканалі “Інтер” банальною помстою хазяїв “Росукренерго”. Нам прикро, що журналісти служби, яка готує новини для телеканалу “Інтер” це брудне замовлення мовчки і догідливо виконали.

Служба, яка готує новини телеканалу “Інтер” і раніше не відзначалася особливою об’єктивністю у висвітленні діяльності Уряду демократичної коаліції. Інформація про діяльність Кабінету Міністрів нерідко була упередженою, а критика – безпідставною. Однак останній монтаж інтерв’ю Прем’єр-міністра в програмі “Подробиці тижня” на “Інтері” перебуває за всіма допустимими межами інформаційних авантюр.

Управління у зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів України уповноважено заявити, що від сьогодні Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко буде надавати інтерв’ю та коментарі телеканалу “Інтер” тільки в режимі прямого ефіру, коли матиме гарантії, що її висловлювання та оцінки не будуть викривлені і сфальсифіковані та вирвані з контексту.

Управління у зв‘язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України звертається до журналістів з проханням не піддаватися тиску власників і продукувати чесну, неупереджену журналістику, говорити правду, не маніпулювати громадською думкою. Слід пам’ятати, що цензура встановлюється швидко, а боротися з нею доведеться довго і важко.

У той же час Управління у зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України дякує тим журналістам та засобам масової інформації, які об’єктивно та неупереджено висвітлюють діяльність українського Уряду та Прем’єр-міністра України.

Управління у зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України також звертається до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням назвати і оприлюднити прізвища реальних власників українських телевізійних каналів.