С 16.00 17 августа вступил в силу запрет на доступ населения в хвойные насаждения области в течение пожароопасного периода 2008 года.

Соответствующее распоряжение подписал губернатор области Арсен Аваков.

Жесткие меры, принимаемые властями, вызваны сложной пожароопасной ситуацией, которая сложилась в области и особенно в лесных массивах.

Распоряжением в частности запрещено посещение населением хвойных лесов и заезд на территорию лесов частного автотранспорта.

Контроль за исполнением требований, изложенных в распоряжении главы облгосадминистрации, возложен на Главное управление МВД Украины в Харьковской области, Харьковское областное управление лесного и охотничьего хозяйства и структуры, которые арендуют земли лесных массивов.

СПРАВКА

О запрете доступа населения в хвойные насаждения области в течение пожароопасного периода 2008 года
З метою запобігання пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах, ураховуючи високу пожежонебезпечність хвойних насаджень області, антропогенну причину виникнення 95% лісових пожеж, відповідно до статей 31, 88 Лісового Кодексу України та Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Заборонити доступ населення у хвойні насадження протягом пожежонебезпечного періоду 2008 року при встановленні 3-5 класів пожежної небезпеки за умовами погоди (за виключенням випадків, пов’язаних з охороною лісів, ліквідацією надзвичайних ситуацій та інших випадків, передбачених чинним законодавством, за погодженням із постійним лісокористувачем).

2. Забезпечити заборону заїзду транспортних засобів на територію лісового фонду протягом пожежонебезпечного періоду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.

3. Районним державним адміністраціям, Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства та лісокористувачам провести відповідну роботу щодо інформування населення про заборону доступу населення у хвойні насадження.

4. Районним державним адміністраціям, лісокористувачам області про вжиті заходи інформувати Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, секретаріат обласної КТЕБ та НС (Головне управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації) до 5 числа місяця, наступного за звітним.

5. Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства інформувати обласну державну адміністрацію про виконання розпорядження до 10 листопада 2008 року.

6. Райдержадміністраціям, Головному управлінню МВС України в Харківській області, Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, лісокористувачам забезпечити виконання розпорядження.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації В.М.Бабаєва.

8. Це розпорядження набирає дії в порядку, установленому чинним законодавством.


Голова обласної державної
адміністрації
А. АВАКОВ