Президент Виктор Янукович берет на себя ответственность за принятые в стенах Верховной Рады решения, которые дают новой возможность приступить к работе в максимально сжатые сроки. Об этом говорится в его обращении к народу, опубликованном на сайте Президента.

Предлагаем полный текст обращения В.Януковича на языке оригинала:

"Дорогі співвітчизники!

Після п’яти років безплідних дискусій і руйнівних протистоянь, які коштували Україні того, що держава втратила практично усі економічні та соціальні надбання, здобуті як у складі СРСР, так і за час Незалежності, перед нами відкрилася перспектива повернутися на шлях розвитку і прогресу. Можливо, самим Провидінням було передбачено, щоб Україна до кінця випила гірку чашу розбрату і взаємного поборювання.


Злидні і борги, зруйнована економіка і фінансова система, розколоте суспільство і загальна зневіра - ось який краєвид відкрився перед нами після п’яти років блукань по пустелі, якою нас водили фальшиві пророки. Однак, тримаючи нас у своїй опіці, Господь дав нам шанс врятувати нашу державу.


Уповноважені народом застосовувати усі інститути влади заради процвітання України, володіючи відповідним мандатом довіри, ми готові доповісти громадянам України, що період руїни відходить в історію. Ми доповідаємо народу України, що в парламенті знайшлися здорові сили, здатні поставити інтереси держави вище власних амбіцій. Сьогодні у стінах Верховної Ради оголошено про створення нової коаліції, яка бере на себе усю повноту відповідальності за виведення країни з політичної та соціально-економічної кризи.

Коаліція негайно запропонувала новий уряд, до складу якого увійшли високопрофесійні і відповідальні фахівці.

Як глава держави я беру на себе відповідальність за рішення, які дали нам можливість приступити до роботи у максимально стислі терміни. Хочу доповісти народу України, що я керуюся виключно національними інтересами держави.

Стан, у якому перебуває Україна, вимагає діяти швидко і рішуче, і я прийняв цей виклик.

Сьогодні з високої трибуни Верховної Ради я представив голову нового уряду, міністрів закордонних справ, оборони та голову Служби безпеки України. Сьогодні парламент дав мандат довіри всьому уряду України.

Я вірю в наш успіх і не пошкодую сил, щоб довести народу України, що він не помилився у своєму виборі. Наш шлях буде нелегким, але так Господь влаштував цей світ: після руйнівних війн приходить довгожданий мир і час творити.

Тож беремося до роботи! З Богом!"

Напомним, сегодня Верховная Рада назначила состав нового украинского правительства. За соответствующее постановление N6177 проголосовали 240 депутатов. В состав Кабмина, среди прочих, вошли Андрей Клюев, Борис Колесников, Владимир Сивкович, Виктор Слаута, Сергей Тигипко, Виктор Тихонов, Александр Лавринович, Юрий Бойко, Нестор Шуфрич, Василий Цушко и другие.