Генеральный прокурор Украины Виктор Пшонка требует от лидеров оппозиции отозвать своих сторонников с улицы Грушевского в центре Киева и объяснить недопустимость совершения массовых беспорядков.

«Я звертаюсь до організаторів і учасників масових заворушень. Ситуація, що склалася, є дуже складною. В державі грубо порушується Закон. Особливо, це має місце в столиці.

Окремі політики і громадські організації безперестанку провокують населення і правоохоронців на силове протистояння. Те, що ми сьогодні бачимо, є прямим наслідком двомісячної риторики безвідповідальних політиканів та їх популістських обіцянок безкарності за вчинення злочинів.

МВД: митингующие на Майдане вооружаются палками с металлическими наконечниками


Необхідно негайно припинити масові заворушення, які супроводжуються насиллям, підпалами, погромами та в основі своїй несуть загрозу національній безпеці України.
Це не просто хуліганство. Це злочин проти держави.

Звертаюсь до лідерів опозиції – відкличте своїх прихильників з вулиці Грушевського, поясніть не припустимість вчинення масових заворушень!

Закон і Конституція – це основа демократичної держави і не можна ані з Законом, ані з державою розмовляти мовою ультиматумів, каміння та «коктейлів Молотова». А саме це ми сьогодні маємо.

В центр Киева стягиваются силовики


Організатори і учасники масових заворушень роблять спроби нівелювати державні засади, вчиняючи погроми та підпали.

На останок хочу нагадати – виконання Законів є неухильним обов’язком кожного громадянина держави.

В Україні Закон не може бути і не буде заручником політичних амбіцій та реваншів.
Сила демократичної держави – у виконанні Законів. Іншого шляху для України немає!» – цитирует прокурора официальный сайт ГПУ.